Most kedvnkre vlogathatunk az extrm sportok hajmeresztbbnl hajmeresztbb fajti kzl, de az otthonlknek sem lehet panaszuk a trsasjtk-knlatra. Azonban biztosak vagyunk abban, hogy ez a vltozs a javunkat szolglja?
A legszembetnbb, hogy manapsg tncestek helyett diszkkba, vagyis cafkba jrunk htvgenknt. De mg az elbbit a visszafogottsg jellemezte, azt hiszem, mindenki egyetrt, ha azt mondom, hogy a mai bulikra csak a visszafogottsg nem jellemz. Br ezt nem felttlenl kell negatvan rtelmezni, hiszen mindenkinek szksge van nha arra, hogy elengedje magt. De sajnos, ez veszlyeket is rejt. A cigin s az alkoholon kvl a bulizk knnyen juthatnak drogokhoz, s a fiatal lnyokat is klnsen sok rmsg fenyegeti. Az jszakai szrakozhelyeken jval tbb emberrel megismerkedhetnk, mint egy tncesten, m az esetek tbbsgben egy blon megbzhatbb bartokra tallhattak az emberek s a bartsguk is hosszabb let volt, mint egy diszkban kttt „alkohol-cimborasg”.
Akrcsak tz-hsz vvel ezeltt, a koncertek ma is nagyon npszerek, br a hangulatukat nem lehet sszehasonltani. A XXI. szzadban is lvezetesek az olyan estk, amikor lben lthatjuk a kedvenc zenekarunkat, de mra ezek az eladsok vesztettek a varzsukbl. Szleink s nagyszleink mg letk egyik legnagyobb lmnyeknt emlkeznek vissza egy-egy telthzas koncertre, amikor az egytteseknek is csak az volt a cljuk, hogy egy felejthetetlen estt szerezzenek a rajongiknak. Ma sokkal tbb elad van, s sajnos mr egyre kevesebbnek van meg az elbb emltett nemes trekvse. Pedig a rajongk megrdemelnk, mert nem egyszer tbb szz kilomtert utaznak csak azrt, hogy lthassk kedvenceiket.
Manapsg a mozi is tbb rajongt tudhat magnak, mint a sznhz. Pedig mindkt helyen megtallhatjuk az zlsnknek leginkbb megfelel eladst. Taln a mozi azrt kedveltebb a fiatalok krben, mert lazbb. Mikor oda megynk nem szksges annyira kiltznnk, s mg ehetnk is a film nzse kzben. A sznhzban viszont sokkal kzelebb rezzk magunkhoz a sznszeket s a trtnetet. A sznpadra vitelkor sok orszg mveibl vlogatnak, nem gy, mint a mozikban, ahol a legtbb film amerikai.
Sajnos, mr az vodsok is elszeretettel hasznljk a szmtgpet arra, hogy jtszhassanak. Az idsebb korosztlyok krben pedig az Internet kezdi teljesen kiszortani a „hagyomnyos” ismerkedsi formkat. Az embereknek sokkal tbb nbizalmuk van, ha nem szemlyesen tallkoznak elszr, ezrt szvesebben is ismerkednek gy.
Egyre kevesebbet vagyunk a bartainkkal, br be kell ismernnk, hogy ennek nemcsak az Internet elterjedse lehet az oka: mind felntt, mind tindzser korban nagyon le vannak terhelve az emberek. Emellett sokan inkbb az elvrsoknak felelnek meg s elhanyagoljk a bartaikat. Egybknt a szmtgp s az Internet szmos hasznos tulajdonsggal is rendelkezik. Egyszersgn s gyorsasgn kvl, rendkvl sok informci megtallhat rajta, gy mindig napra kszek lehetnk.
A szrakozsi szoksaink vltozsn bell taln a TV s a knyvek viszonyval foglalkozunk a legtbbet. Statisztikk bizonytjk, hogy egyre cskken azok szma, akik rendszeresen olvasnak knyveket, s egyre n azoknak az rknak a szma, amit tvnzssel tltnk. Ennek tbb oka is lehet. Valsznleg jelents szerepet jtszik az, hogy a televzi a legolcsbb s legknyelmesebb szrakozsi forma, de az sem elhanyagolhat, hogy sokfle ignyt kielgt, rendkvl szles a programvlasztka.
A statisztikban megjelent olvassi adatokhoz az is hozzjrul, hogy hiba jelenik meg jval tbb knyv, mint rgebben, az emberek mgis magazinokat s jsgokat olvasnak.
A tmhoz az is hozztartozik, hogy kevesebb a rendszeresen sportol dik. A tlterheltsg vagy ms indokok miatt a fiatalok elvesztik kitartsukat s sokkal „menbbnek” tartjk, ha inkbb a vrosban lghatnak a haverjaikkal.
sszefoglalva, vlemnyem szerint nem mondhatjuk azt, hogy nem megfelelen szrakozunk, de nem rt, ha nha visszanznk a mltba s kiprblunk nhny olyan dolgot, amely mr szleink szmra is kellemes kikapcsoldst nyjtott.
|